Funkcjonowanie wspólnot gruntowych

Osobom pragnącym wyjaśnić status wspólnoty gruntowej i zyskać wiedzę na temat zarządzania wspólnotą polecamy stronę wspolnotygruntowe.pl

Osobom zainteresowanym problematyką wspólnot gruntowych polecamy odwiedzenie strony wspolnotygruntowe.pl

Strona prowadzona jest przez Stowarzyszenie Aktywni, które oferuje bezpłatną pomoc w zakresie reaktywacji i prowadzenia wspólnot gruntowych.

Kwestia funkcjonowania wspólnot gruntowych dotyczy w odmiennym stopniu różnych obszarów Polski. Na samym Mazowszu wyodrębnionych jest ponad 1500 wspólnot gruntowych. Ich bolączką jest fakt nie posiadania listy właścicieli, co uniemożliwia efektywne dysponowanie majątkiem. Poradnictwo świadczone przez Stowarzyszenie Aktywni może być pomocne dla sołectw, w których mieszkańcy pragną wyjaśnić status swojej wspólnoty gruntowej, tak aby w przyszłości istniała możliwość np. wykorzystania terenu wspólnoty w inwestycjach finansowanych z funduszu sołeckiego. Kontakt do Stowarzyszenia Aktywni:

Stowarzyszenie Aktywni, Gąsawy Rządowe 111C, 26-502 Jastrząb
tel: 663 436 836
e-mail: stowarzyszenie.aktywni@gmail.com

Polecamy również zapoznanie się z wydanym przez stowarzyszenie podręcznikiem Reaktywacja i zarządzanie wspólnotami gruntowymi dostępnym po kliknięciu poniższego obrazka lub TUTAJ.

wspólnoty gruntowe

Podstawowe informacje na temat wspólnot gruntowych można znaleźć również w artykule z Krakowskiego Rynku Nieruchomości nr 5 z 2010 roku TUTAJ.

Autor/ka: Sieć Obywatelska – Watchdog Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *