Organizowanie społecznościowe

Organizowanie społecznościowe – władza w ręce społeczności. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją.

Czym jest organizowanie społecznościowe?

Organizowanie społecznościowe to budowanie siły społeczności. Organizatorzy skupiają się na budowaniu organizacji lub siły możliwie dużej grupy ludzi, co ma doprowadzić do wywierania nacisku na decydentów.

Zadaniem organizatorów społeczności lokalnej jest identyfikowanie i wspieranie liderów, doprowadzanie do zawiązywania się koalicji i asystowanie przy planowaniu kampanii na rzecz zmiany. To czym metoda ta różni się od innych, jest uznanie, że zmiana nastawienia decydentów – zwłaszcza gdy dotyczy grup nieuprzywilejowanych – łączy się często z konfliktem i koniecznością demonstracji siły.

Nie oznacza to jednak konieczności zaistnienia tych zjawisk w organizowaniu społeczności, a jedynie brak obaw przed nimi.

Więcej o organizowaniu społecznościowym można dowiedzieć się z publikacji Organizowanie społecznościowe – władza w ręce społeczności lokalnych przetłumaczonej i udostępnianej przez Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich, na zlecenie Europejskiej Sieci Organizatorów Społecznościowych.

Z publikacją w pliku PDF można zapoznać się tutaj.

Autor/ka: Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *