Fundusze sołeckie zdają egzamin

Wiadomości z Ponidzia i Mazowsza – fundusz sołecki działa! 

Ponidzie i Mazowsze mówią tak funduszowi sołeckiemu. 

Mimo, że fundusz to stosunkowo nowy instrument bo wyodrębniany jest w budżecie gminy Pińczów dopiero od 2011 roku, to już śmiało można powiedzieć, że dobrze funkcjonuje i jest świetnym narzędziem aktywizacji mieszkańców, czytamy w Przeglądzie Ponidzia. Portalu informacyjnym Ponidzia. 

Artykuł Fundusz sołecki aktywizuje mieszkańców z 31 maja 2012 r. dostępny jest tutaj.

Przykład z gminy Wiskitki.

W jednym z sołectw gminy Wiskitki, plac zabaw powstał na gruncie pana Piotra Getka, który wydzierżawił gminie teren na okres 10 lat […] mieszkańcy oszczędnie gospodarowali funduszami. Słupki do ogrodzenia udało się zakupić znacznie taniej, bo na złomie. Po oczyszczeniu ich i pomalowaniu, mogą jeszcze wiele lat spełniać swoją rolę. To nie koniec inwestycji, mieszkańcy Cyganki już utwardzili teren pod drewnianą altankę, która ma chronić dzieci i rodziców przed słońcem lub deszczem, wkrótce powstanie też piaskownica dla najmłodszych dzieci.

Artykuł Mieszkańcy Cyganki zbudowali plac zabaw z 2 czerwca 2012 r. dostępny jest na stronach UG Wiskitki tutaj.

Zdaniem mieszkańców gminy i wójta fundusz sołecki to dobra propozycja: Żeby coś zrobić! […] Mieszkańcom się to bardzo spodobało i teraz bardzo zabiegają, żeby ten fundusz dalej funkcjonował i ja też. […] To współdziałanie zaprocentowało.

Aby posłuchać wypowiedzi sołtysów i władz gminy opublikowanych 9 czerwca 2012 r. na portalu Żyroskop.info. należy nacisnąć przycisk > pod zdjęciem dostępnym tutaj.

Przegląd prasy funduszesoleckie.pl

Więcej lokalnych informacji prasowych dotyczących funduszu sołeckiego prezentujemy w dziale Przegląd prasy. Zachęcamy do przesyłania własnych tekstów!

Autor/ka: Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *