Nowa ustawa o funduszu sołeckim. Sejmowy ekspres legislacyjny?

7 lutego 2014 r. odbyło się posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej

7 lutego 2014 r. odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej (STiPR). Komisja obradowała nad dwoma projektami:

– poselskim projektem Ustawy o zmianie ustawy o funduszu sołeckim (druk nr 1755). Projekt dostępny jest TUTAJ.

– rządowym projektem Ustawy o funduszu sołeckim (druk nr 2102). Projekt dostępny jest TUTAJ.

Podczas 6 minutowych obrad Komisja STiPR przyjęła projekty do dalszych prac. Zastanowienie budzi czas pracy Podkomisji ds. ustroju samorządu terytorialnego. Podkomisja zdążyła zaopiniować rządowy projekt Ustawy o funduszu sołeckim w ekspresowym tempie – 29 stycznia 2014 r. rządowy projekt skierowany został do Sejmu. 4 lutego (wtorek) po uzyskaniu opinii Biura Legislacyjnego projekt skierowano do Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej a już 7 lutego (piątek) odbyło się pierwsze czytanie projektu w Komisji.

Trudno powiedzieć czy Podkomisja obradująca między 5 a 7 lutego nad rządowym projektem Ustawy o funduszu sołeckim posiadała wystarczającą ilość czasu, aby wystarczająco wnikliwie zapoznać się z rządowym projektem, który jak podkreślamy w przedstawionej opinii (TUTAJ), nie jest pozbawiony wad. Tempo prac nad projektem budzi nasze poważne wątpliwości i w naszej ocenie negatywnie wpływa na jakość stanowionego prawa.

Transmisja z obrad komisji dostępna jest po kliknięciu poniższego obrazka oraz TUTAJ.

 

Komisja STiPR_7-02-2014

 

 

Autor/ka: Sieć Obywatelska – Watchdog Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *