Seminarium „Aktywne Sołectwo”

Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie zaprasza na seminarium ,,Aktywne Sołectwo – perspektywy rozwoju społeczności wiejskich, kapitał społeczny sołectw”. Spotkanie odbędzie się 7 września 2011 roku w Mykanowie.

Seminarium jest organizowane w ramach projektu Mapa zasobów i potrzeb pierwszym krokiem rozwoju sołectwa. 

GOK w Mykanowie realizuje rozpisany na cztery lata (2010-2014) program EDEN – od animacji do partycypacji mieszkańców sołectw. Celem programu EDEN jest wsparcie zrównoważonego rozwoju społeczności sołectw znajdujących się na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Razem na wyżyny”. Pierwszy etap programu, który właśnie dobiegł końca, był skoncentrowany na edukacji animatorów, którzy mają pobudzać działania społeczne i kulturalne w sołectwach. Drugi etap, którego elementem jest seminarium Aktywne sołectwo, będzie polegał na wspólnym opracowaniu w sołectwach map zasobów i potrzeb, w oparciu o które będzie można dalej pracować.

Partnerami seminarium są Collegium Civitas w Warszawie oraz Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej w Warszawie. Serdecznie zachęcami do wzięcia udziału w seminarium Aktywne Sołectwo – perspektywy rozwoju społeczności wiejskich, kapitał społeczny sołectw. Ze szczegółowym harmonogramem spotkania można zapoznać się tutaj.

Autor/ka: Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *