Czy można kupić mundury dla OSP?

Czy sołectwo może przeznaczyć pieniądze na zakup mundurów dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej?

 

Tak, sołectwo może określić takie przeznaczenie środków funduszu. Koszty umundurowania członków ochotniczej straży pożarnej podlegają finansowaniu przez gminę, co wynika wprost z art. 32 ustawy o ochronie przeciwpożarowej.

Rafał Trykozko, ekspert w zakresie finansów publicznych, autor Komentarza do ustawy o funduszu sołeckim (Taxpress, Warszawa, 2009)

 

Autor/ka: Rafał Trykozko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *